ПРИВІТ! ЯКЩО ТИ ГОТУЄШСЯ СТАТИ МАМОЮ - ТО ЦЯ СТОРІНКА ТОЧНО ДЛЯ ТЕБЕ 

ОБЛІК ВАГІТНОСТІ: ЯК, КОЛИ І КУДИ

На облік можна стати у звичайну поліклініку або у приватну. Останній варіант має на увазі укладення договору. На сайті приватних клінік є інформація про вартість ведення вагітності. Будьте уважні, тому що деякі ведуть тільки до 30-го тижня! Якщо зупинитеся на приватному варіанті, уточніть усі нюанси: перелік послуг, що надаються, якщо раптом знадобляться додаткові послуги і т.д.

1. На облік, як правило, ставлять із 10-12 тижня. Потрібно здати аналізи з пальця, вени, здати сечу і кал, а також пройти наступних лікарів:

  • Стоматолога
  • ЛОРа
  • Окуліста
  • Ендокринолога
  • Чоловікові флюорографію
  • Терапевта, який заповнює із вагітною анкету, в якій потрібно вказати вакцинацію, спадкові захворювання, чим хворіли родичі вагітної і чоловіка, а також загальні дані про здоров'я жінки - наявність цукрового діабету, високий тиск, проблеми із зором, ВІЛ / СНІД та інші. Відповідати необхідно чесно, так як, знаючи проблему, її можна усунути і зробити профілактику.

Потім у залежності від рішення вагітної і акушера-гінеколога, призначаються аналізи на таксоплазмоз, вірус герпесу, гепатит В, С та інші.

Також, коли вагітна стала на облік, їй необхідно зробити дуже важливий скринінг першого триместру. Знову ж таки, його роблять за бажанням вагітної, але, звичайно, у цьому випадку краще не економити (приблизна вартість 1000-1200 грн).

2. Постановка на облік жінки у зв'язку з вагітністю проводиться в ЖК за місцем проживання (згідно ст. 35 Закону України «Основи законодавства про охорону здоров'я»). При постановці на облік прописка не має значення, і жінка має право самостійно обирати, до якої ЖК ставати на облік.

Вагітна також повинна знати, що при постановці на облік в ЖК всі благодійні внески повинні вноситися на добровільній підставі не залежно від того, чи є у Вас місцева прописка чи ні (Постанова від 4 серпня 2000 р. N 1222 «Про затвердження Порядку отримання благодійних (добровільних) внесків і пожертв від юридичних та фізичних осіб бюджетними установами і закладами освіти, охорони здоров'я, соціального захисту, культури, науки, спорту та фізичного виховання для потреб їх фінансування»).

3. За весь період вагітності, під час якого жінка перебуває на обліку в ЖК, лікар несе за неї відповідальність.Відповідальність за майбутню маму і майбутню дитину лікар перестає нести тільки в разі невиконання жінкою приписів лікаря (п.3 ст. 34 ЗУ «Основи законодавства України про охорону здоров'я»).

4. Стати на облік по вагітності необхідно в терміні вагітності до 12 тижнів. При постановці на облік заповнюється вся необхідна документація, збирається анамнез і визначається обсяг лабораторних досліджень.

При цьому лікар заповнює:

• форму № 111/о «Індивідуальна карта вагітної і породіллі»
• форму № 113/о Обмінна карта». Останній документ повинен видаватися вагітній на руки.

Обмінна карта є дуже важливим документом майбутньої мами, який може допомогти при будь-якій екстреній ситуації і прийняти правильне рішення при пологах. В обмінній карті вказуються всі результати аналізів, УЗД, тестів, описується специфіка перебігу вагітності.

5. При постановці на облік обов'язково проводиться загальний огляд вагітної та акушерське обстеження. Крім цього, лікар направляє вагітну на здачу загального аналізу сечі, клінічного аналізу крові, аналізу на визначення групи крові, резус -фактора, бактеріоскопічного аналізу мазків піхви, аналізу крові на сифіліс та ВІЛ.

6. Також вагітна направляється на огляд до інших фахівців (стоматолога, ендокринолога, хірурга, ЛОРа та ін.)

Після постановки на облік лікар призначатиме планові огляди вагітної, які в жодному разі не можна пропускати.

ТЕСТИ НА ВАГІСТНІСТЬ. ЯК ОБРАТИ?

Рівень хгл коливається протягом доби, вранішній тест вже «бачить» успішне зачаття, а денний і нічний ще його не виявлять. Струменеві та цифрові тести більш сприйнятливі до впливу гормону, вони фіксують точний результат раніше, ніж планшетні та смужки. 

ТЕСТ-СМУЖКА
Було ще 6 днів до затримки. Якщо вірити календарику-додатку з критичними днями (хоча місячні в мене плавають туди-сюди). Тим не менше, тест купила. Найдешевший, шось 30 грн. Бо і такі все чудово показують. Думала взяти струменевий, але такого в нашій аптеці не виявилось.
СТРУМЕНЕВИЙ ТЕСТ
Але, все ж, для впевненості вирішила зробити струменевий тест, адже вони добре показують все ще до затримки. Упаковку викинула, тому не скажу назви, але його ціна тежне перевищувала 50 грн. Робила його через 2 дні після попереднього, тобто за 4 дні до затримки. Якщо вірити інструкції, то він би мав показати все гарно якраз за 4-5 днів до початку місячних.
КАСЕТНИЙ ТЕСТ
Це найдорожчий із випробуваних мною - 59 грн 50 копійок. Робила його в перший день затримки менструації.
Інструкція така: випорожнюєтесь, бере піпетку, набираєте трохи сечі, кап-кап 3 рази і чекаєте 5 хвилин. Піпетка була в комплекті. Пишуть на упаковці, що можна використовувати зі 7 дня від запліднення! Васічькі!

Тест на вагітність - купувати дешевий або дорогий?

Результативність не залежить від вартості, особливо при затримці кд! Якщо завагітніли, то дві смужки покаже будь-який бюджетний тест. Дорогі тест-препарати має сенс купувати, якщо не хочете чекати затримки.

© 2019 Всі права захищені.
Створено за допомогою Webnode
Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати